Veebilehe koolitus lõpusirgel

Üheksa korda on Valgas käidud, kümnes kord eeloleval laupäeval. Ja saabki kursus läbi. Ühest küljest on see kergendus – ei pea enam laupäeva hommikuti nii vara ärkama, teisest küljest pisut kahju ka. Kursusekaaslastega päris kokku veel ei kasvanud, aga kõik tunduvad olevat väga toredad inimesed ja kauem koos käies oleks ilmselt kujunenud päris lahe punt. 

Tähtsam on see, millised teadmised me selle kümne nädala jooksul saanud oleme. Esimesed kolm laupäeva olid rasked, sest meie õpetaja Toomas alustas baasteadmistest – HTML-ist ja CSS-ist. Arvutikeel, märgendite ja sümbolite kooslus, mille abil luuakse kodulehe struktuur ja disain. Hea meel on tõdeda, et enam ei tekita juhuslik taolise märgisüsteemi peale sattumine võõristust ja soovi sealt kohe põgeneda, pigem pakub uudishimu, et kuidas ja mis.

Neljandal koolituspäeval alustasime lõpuks WordPressi baasil oma veebilehe loomist. Profiks selle ajaga ei saanud, aga oma esimene veebileht sai enam-vähem kõigil valmis ja suur samm tehtud. Väikeettevõtjale hindamatu oskus, sest võimaldab ise postitusi teha ja materjale üles  laadida täpselt siis, kui endal aega ja võimalust. Enam ei pea mitte kellestki sõltuma.

Tänapäeva märksõna on elukestev õpe. Enam ei õpita ühte eriala kogu eluks ja neid, kes ühele ametile, ühele töökohale terveks eluks truuks jäävad, on vähe. Järjest enam  vanemas eas inimesi  võtab midagi uut ja huvitavat ette.

Linda Rahvamaja veebileht valmis kursuse lõpuks aprillis 2017.  Linda Rahvamaja sees ja väljas tegutsevad mitmed üksused, kellel oma veebilehte ei ole, seetõttu tundus mõttekas luua üks ja ühine veebikodu.

Koolituse läbiviija oli Valga kutseõppekesekus, ainult kiidusõnad neile! Ja tänusõnad Toomas Paile  asjaliku  ja läbimõeldud koolituse eest.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*