Koolitused raamatukogus

Täiskasvanud õppija nädal toimub sellel aastal juba 20. korda!  19. – 26. oktoobrini toimuvad üle Eesti temaatilised üritused, koolitused.  Linda Raamatukogu alustab  samuti  koolitustega, esimene kohtumine ja kogunemine on 26. oktoobril kell 18. Toimub eelregistreerimine, oskuste ja vajaduste väljaselgitamine, lepitakse kokku toimumise ajad.

  • WordPressi põhjal lihtsama kodulehe valmistamine: millest alustada, mida peab teadma, toimimise süsteem, nipid ja soovitused, kasulikud lingid. Tasuta ja lihtsamad kujundus- ja fototöötlusprogrammid
  • Blogimine, oma blogiga alustamine: kujundus, tekstid, pildipangad, tasuta kujundus-ja fototöötlusprogrammid. Autoriõigus.
  • Nutiseadmete ja digioskuste INDIVIDUAALKOOLITUS raamatukogus!  Sihtgrupp eelkõige vanemaealised, aga ka teised, kellel soov teada saada või teadmisi täiendada nutitelefonide, tahvelarvutite osas. Kuidas toimivad, mis on äpp, Smart ID, kuidas anda digiallkirja jne.  Eelregistreerimisega! Helista ja teavita, millal sooviksid tulla.

Lisainfo tel. 5258327, e-post  linda.raamatukogu@gmail.com

 

19. – 26. oktoober 2017

ÕPPIMINE SEOB PÕLVKONDI     

Ühiskonna jätkusuutlikkuse tagamiseks on oluline põlvkondade järjepidevus, mis tagab kultuuri, keele ja traditsioonide jätkumise. Teisalt on kiirelt muutuvas maailmas edukad need, kes suudavad ajaga ja tehnoloogia arenguga kaasas käia. Meil kõigil on oskusi, mis on väärt jagamist.

2017. aasta on oskuste aasta, mis väärtustab (kutse)oskusi, meisterlikkust ja elukestvat õpet Eesti ühiskonnas. Selle aasta sõnum on, et praktilised oskused on väärtuslikud ja ei jäta elus hätta, tähelepanu pööratakse oskuste omandamise ja täiendamise võimalustele. Eesmärk on julgustada noori senisest enam langetama valikuid praktilisi oskusi pakkuvate erialade kasuks, samuti innustada täiskasvanuid oma oskusi täiendama ning uusi omandama. Kui vanem põlvkond saab noortele edasi anda kultuuritraditsioone, sealhulgas praktilisi käsitööoskusi, siis noorema põlvkonna pärusmaa on õpetada vanematele igapäevaelu korraldamist kergendavaid digioskusi. Üksteisele õpetamine lähendab põlvkondi ja üksteiselt õppimine rikastab kõiki osalisi.

Käesoleva aasta TÕNi üleskutse „Õppimine seob põlvkondi“ annab meile kõigile võimaluse jagada üksteisega oma kogemusi, õppida igapäevaeluks uusi oskusi ning tunda rõõmu koosolemisest- ja tegemisest.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*