LINDA


Foto: Võrumaa Teataja

Nimi LINDA on Võrumaal, Antslas vallas Kobela alevikus  asuv kohalik kultuuripärand. 


“Esimehed” ERR arhiiv, digihoidla

LINDA oli kolhoos Võru rajoonis Antsla külanõukogus. Kolhoosi keskasula oli Kobela. Kolhoosi pindala oli 5100 ha.


Foto: Rahvusarhiiv

Rahvusarhiivi fotode andmebaasist FOTIS

Linda kolhoosi keskusehoone asub Kobela aleviku keskuses Väike-Boose järve idakaldal. Lõunas piirneb keskusehoone Boose järvede vahelise metspargiga, kus paikneb 1973-1983 ehitatud kolhoosikeskuse saun. Idast piirneb keskuse krunt tiigiga ning põhjast Kesk tn-ga. Tänava poolel paikneb hoone ees parkimisplats. Keskusehoonet ümbritseb peamiselt madal ja hõre haljastus mida elavdavad üksikud saarepuud. Krundi reljeef on peaasjalikult tasane, lauge langusega järve suunas. Järvepoolsel terrassil paikneb skultor J. Soansi metallskulptuur.

Mihkel Karu, Linda kolhoosi keskusehoone EKSPERDIHINNANG


Foto; Rahvusarhiiv. Endine baari osa, praegune raamatukogu ruum

Linda Raamatukogu (foto perioodist 2001 – 2008)

Projekteeritud 1969 (Eesti Arhitektuur 4) valminud: 1973 (Eesti Arhitektuur 4) Autor Toomas Rein, sisearhitekt Aulo Padar; PI EKE Projekt Algne funktsioon Võru rajooni kolhoosi Linda keskusehoone Ümberehitusetapid 1. Kontoriruumide osa vaheseinad maha lõhutud õmblustöökoja rajamiseks (aeg teadmata). 2. Söökla ja majapidaja korter kohandatud raamatukogu ruumideks (aeg teadmata). 3. 2010. aastal toimumas saaliosa renoveerimine, mille käigus saali ja fuajeed eraldanud lükandsein on tuletõrje nõudmisel asendatud fiboplokkidest seinaga. Remont viiakse läbi ka abiruumide (köök, WC-d, katlaruum, kino tehn. ruumid jms) osas. 2009-2010 talvel katki läinud küttesüsteem asendatakse uuega.

Mihkel Karu, Linda kolhoosi keskusehoone EKSPERDIHINNANG


“Järgmisel päeval vanemad jutustasid, et tegemist oli väga suure rahvarohke peoga, kus esinesid mitmed eesti tollased staarid, kultuurimaja oli väga uhke ja ruumikas. Ise nägin esimest korda seda hoonet, kui olin alles 16- aastane ja esinesin Mõniste bändiga Siil Udus Lindalevi festivalil.”

Janek Paeglis, Maaleht 29.08.2013


Foto: Boose Selts

Foto: Boose Selts

Foto: Boose Selts

“Antsla vallas tegutsev Boose selts on PRIAst saadud toetuse abil remontinud Linda rahvamaja ja kutsub kõiki uusaastapeole, mis algab 2011. aasta esimestel minutitel rahvamaja ees ilutulestikuga.

Võimalus PRIAst rahvamaja remondiks toetust taotleda avanes Boose seltsil ligi aasta tagasi. Oma osalusega toetas seltsi Antsla vald.

Nüüdseks on Linda rahvamajas remonditud fuajee koos köögi ja tualettruumidega ning sellesse hooneossa on paigaldatud ka maaküte. Selts on võtnud eesmärgiks Linda rahvamaja jälle sellisesse korda seada, et seal saaks mitmesugust huvitegevust korraldada ning lastele ja noortele vaba aja veetmise võimalusi pakkuda.”

http://www.kylauudis.ee/2010/12/26/boose-selts-puhub-linda-rahvamajale-uut-elu-sisse/